Mlada dizajnerica interijera Petra Antunović još od malih nogu pokazivala je interes za modni dizajn, fotografiju, dekoraciju i sve što ima veze s umjetnošću. Djetinjstvo je provela na kazališnim gredama, a okušala sam se i u sviranju violine. S godinama se sve više pronalazila u interijerima, pa završava školu za dizajnera interijera pri Suvremenom učilištu u Splitu, a put nastavlja na Visokoj školi Logos, smjer dizajn. Sve to dovodi ju do osnivanja studija Enami interior design, koji potpisuje razne zanimljive projekte.
- Ne zagovaram nijedan stil. Objasnit ću vam ukratko. Svaki projekt je prazna stranica za koju klijent želi da bude najljepše i najposebnije iscrtana. Ne radi se tu o trendovima, radi se o vama, jer ono s čim se istinski saživite nikada ne izlazi iz mode - kaže Petra, dodajući kako je svaki interijer za nju jedna priča koja ne može biti potpuna ako jedan ulomak nedostaje. Svaki stan, ističe, prenosi neku poruku, a najsretnija je kad je realizacija upravo onakva kakvu je zamislila. No, za kvalitetan rezultat potrebna je i kvalitetna suradnja s investitorima.
Jednostavne linije
Upravo takvu suradnju imala je i s vlasnikom jednosobnog stana površine 55 kvadrata u Zagrebu, koji se sastoji od dnevne zone s izlazom na terasu, hodnika, kupaonice i spavaće sobe.
- Odmah u početku smo se složili da želimo moderan i moćan stan jednostavnih linija. Odlučila sa se stoga za najjači kontrast boja u cijelom prostoru, a to je crno-bijela kombinacija, ublažena pojavljivanjem sive i toplog hrasta koji se nalazi na podu.
Time je postignuta harmonija između materijala, ali i sterilnosti i topline - ističe.
S obzirom na relativno malu površinu stana, trudila se da svaki kutak bude zanimljiv i originalan. Monokromatska crna kuhinja definitivno je jedna od glavnih zvijezda ovog interijera, a zanimljivo je što u njoj nema klasičnog blagovaonskog stola.
- Cilj je bio stan prilagoditi druženjima i okupljanjima, stoga je njegov centralni dio šank koji, slikovito rečeno, predstavlja dio gdje se svi okupe, uživaju u kuhanju i hrani, rashlađenom vinu iz vinskog frižidera koji je dio šanka... A kad zatrebaju čaše, tu je metalni panel iznad šanka na kojem su one izvješene. Sve je praktično, nadohvat ruke i stilski usklađeno - prepričava nam.
Štukature
Odmah iz kuhinje pogled je na kutnoj garnituri u svjetlosivoj tkanini atraktivnog i upečatljivog dizajna, koja dijelu blagovaonicu od dnevnog boravka.
- Nasloni garniture nisu klasični nego modularni i u svakom se nalazi uteg koji ih drži fiksiranima kako biste se slobodno mogli nasloniti i udobno smjestiti - pojašnjava.
Ispod TV-a postavljena je niska klupica izrađena od knaufa i obložena u keramičke pločice.
- Prvotna ideja je bila da idemo s kamenom, međutim rizik je bio zbog težine samog kamena pa je knauf bio alternativa. Izvedba je na kraju izvrsna i pločice izgledaju kao jednolična priča. Na taj element naslanja se biblioteka, koja je svoj vrhunac doživjela konkretnim detaljima u bijeloj boji. Na bočnom zidu su bijele štukature koje su unijele dašak klasike ovom modernom i otmjenom stanu - opisuje, dodajući kako je u spavaćoj sobi kombinacija zidne tapete s bočnim drvenim oblogama koje daju lijep okvir cijelom uzglavlju, dok je na bočnom zidu sivo ogledalo koje vizualno produbljuje prostoriju.
Većina namještaja birana je u Art interijerima, dok su detalji većinom iz Zara homea, H&M homea, Vivrea...
- Kad se radi o rasvjeti, većinom biram panele, i to dimabilne zbog reguliranja svjetla po želji. Dekorativnu rasvjetu ostavljam za centralna svjetla ili u slučaju spavaće sobe bočna svjetla, koja su šlag na torti svakom uzglavlju. Rasvjeta je kombinacija modernog i klasičnog. Volim eksperimentirati i postići harmoniju između naizgled nespojivih elemenata - zaključuje. q
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....