Aluminijska folija predmet je koji je višestruko koristan u domaćinstvu, praktički fenomen modernog doba u kućanstvu, o čemu smo već više puta pisali. No, jeste li znali da korištenje aluminijske folije u zamrzivaču može biti odličan način da uštedite novac? Ovu metodu vrijedi isprobati odmah.
Što je veća količina leda u zamrzivaču, to ovaj važan uređaj troši više energije i zahtjeva redovito održavanje. U svakom domu postoji pakiranje aluminijske folije, u obliku praktične tube, koja je neizostavan saveznik domaćica u kuhinji. Njegova korisnost ne leži isključivo u čuvanju hrane, što je možda i njegova glavna svrha. Folija može zadovoljiti i mnoge druge potrebe i predstavljati dobru alternativu u svakodnevnim nepredviđenim situacijama.
Proizvođači objašnjavaju da obje strane folije imaju istu funkciju. No, ako je namjeravamo iskoristiti na najbolji način i ako je koristimo u pećnici, moramo imati na umu da sjajna strana folije upija više topline, jer reflektira više svjetla. Stoga je preporučljivo da sjajna strana bude unutra, a mat strana kada kuhamo izvana. Kad je pakiranje hrane u pitanju, uporaba je nebitna, iako je tendencija da sjajna strana bude izvana, što je vjerojatno više estetski problem nego bilo što drugo. Ali obje strane folije rade isti posao kuhanja, zamrzavanja i čuvanja hrane. Nema funkcionalne razlike.
No, čini se da aluminijska folija ima još jednu neočekivanu funkciju, pogotovo kada se stavi u hladnjak ili zamrzivač. Odmrzavanje zamrzivača jedan je od najzahtjevnijih zadataka koje ovaj uređaj zahtijeva kako bi što bolje sačuvao namirnice. Ali osim toga, odmrzavanje zamrzivača jamči manju potrošnju električne energije.
Za ispravan rad zamrzivača potrebno je otopiti sav led, isključiti ga i potom isprazniti, uključujući svu pohranjenu hranu i led koji se stvorio. Za namirnice koje je potrebno vratiti u zamrzivač cijela se operacija mora obaviti brzo, zbog čega je aluminijska folija korisna u zamrzivaču. Naime, potrebno je sve strane zamrzivača pažljivo prekriti folijom. Zatim možemo vratiti smrznutu hranu i pričekati da aluminijska folija proradi. U praksi će se led raspasti i taložiti na foliji, a kada se listovi skinu, zamrzivač će biti čist bez napora. U međuvremenu možete nastaviti čistiti svaki odjeljak, očistiti sve police i ladice hladnjaka toplom vodom i sodom bikarbonom, što je idealno za dezinfekciju i sprječavanje neugodnih mirisa, prenosi Espreso. Isprobajte ovu metodu i uvjerite se kako lako i brzo možete održavati svoj zamrzivač čistim, a istovremeno uštedjeti novac na računima za struju.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....