Na prvu vam vjerojatno zvuči sasvim logično da zimsku jaknu perete zajedno sa šalovima, kapama i ostalom odjećom slične boje i materijala. Kao uvjet za pranje u istom ciklusu najčešće gledamo samo temperaturu na kojoj treba prati pojedine komade odjeće, što je potpuno pogrešno. Zato naši omiljeni komadi garderobe često budu uništeni.
Debele i tople zimske jakne najdraži su komad odjeće kada su temperature niske, ali s obzirom da ih toliko često koristimo to samo znači da ćemo ih morati i češće prati, a potom naravno i osušiti što doista zna biti prava muka. Većina nas voli igrati na sigurno pa obično svoje jakne nosi na kemijsko čišćenje i plaćamo ne baš tako male svote novca za ovu uslugu. Danas vam donosimo dobre vijesti. Ne samo da ćete uštedjeti vrijeme i novac, nego ćete naučiti kako ove odjevne predmete možete oprati u vlastitom domu.
Zimsku jaknu, primjerice, nikada ne smijete prati s vunenim ili kašmirskim šalovima, kapama, rukavicama ili drugom odjećom. Jakne na sebi imaju patentne zatvarače, a često i dijelove s čičak trakama, na koje se lako pričvrste vuneni komadi, ali je teže odvajanje - čičak će potrgati brojne niti vune ili kašmira, te deformirati izgled i oblik tih komada.
Jakne perite zasebno, odvojeno od svog ostalog rublja i svakako koristite nježnije cikluse pranja, niske temperature i blage deterdžente.
Kape i rukavice možete prati uz džempere i ostalu odjeću, ali najbolje ih je staviti u mrežicu za rublje, pogotovo dječje, koje je malo i lako prolazi kroz crijevo ili filter stroj.
Šalove također odvojite, kako se ne bi miješali s ostatkom garderobe i kako bi se mogli dobro oprati.
Pogledajte što nam to savjetuje ova mama u videu i isprobajte i sami. Vjerujte nam, oduševit će vas mekoća vaše jakne na kraju procesa, ali i njen divan miris i svježina.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....