Dokumentarni film 'Where to Invade Next', u kojem Michael Moore putuje svijetom u potrazi za dobrim zakonodavstvom koje bi se moglo primjeniti i u Sjedinjenim Američkim Državama, ostvario je naslabiji rezultat na kino-blagajnama u dosadašnjoj karijeri slavnog dokumentarista.
Mooreov prvi film nakon šest godina počeo se prikazivati u 308 američkih kina prošlog vikenda i pritom je zaradio 897.034 dolara, odnosno u prosjeku 2912 dolara po kinu. To je znatno manje od rezultata njegovog filma 'The Big One' iz 1998. (koji je u prosjeku ubrao 4452 dolara) ili od Mooreovog igranog filma 'Canadian Bacon' iz 1995. (prosječno 3810 dolara). Štoviše, rezultat novog Mooreovog filma je poražavajuć u usporedbi s filmom 'Capitalism: A Love Story' iz 2009. koji je u svakom kinu zaradio prosječno 57.991 dolar.
Prema glasinama, Moore je odbio Netflix koji je bio spreman otkupiti film za prikazivanje, jer je želio poslati film u što je više moguće kino dvorana.
Puštanje filma u kina na koncu je pomaknuto s božićnog termina na Valentinovo, a na koncu je izostala i promotivna turneja jer je redatelj obolio od upale pluća.
Tijekom proljeća 'Where to Invade Next' bit će još prikazan u ograničenom broju kino-dvorana u Njemačkoj, Luxembourgu, Grčkoj, Švedskoj i Nizozemskoj, dok Velika Britanija još nije potvrđena.
Moore u filmu nije ni bio zainteresiran za britansko društveno uređenje. Kako je rekao za Guardian prošle godine, želio je "brati cvijeće, a ne korov". Prema njegovim riječima, želio je ići na mjesta gdje bi mogao nešto naučiti, a ne smatra da Amerikanci u ovom trenutku mogu nešto naučiti od Velike Britanije.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....