PRIMERA

DEPORTIVO - BARCELONA 0-4 Mandžukić zabio u pobjedi Atletica, hat-trick Messija, dvije asistencije Rakitića

Tandem Mandžukić – Torres nije dobro funkcionirao, ipak su oni igrači koje nije lako 'uglazbiti'

Atletico se zna mučiti s ekipama sa začelja, golom Mandžukića s bijele točke i Raula Garcije pobijedili su Granadu 2:0. Gosti su ambiciozno krenuli, El Arabi je imao prvu šansu, potom su složili još nekoliko kombinacija, Atletico je djelovao jalovo sve do 34. minute kad je Diego Godin iznudio kazneni udarac.

Mandžukić je povukao akciju, Torres nabacio pred vrata, stoper Godin je istrčao u napad, sve do peterca gdje je srušen. Mandžukić je sigurno pogodio u lijevi gornji kut, to mu je osmi gol u sezoni. Tandem Mandžukić – Torres nije dobro funkcionirao, ipak su oni igrači koje nije lako "uglazbiti", a i ne poznaju se dovoljno. U 69. minuti ušao je Griezmann umjesto Torresa, Atletico je potom podigao tempo i napravio nekoliko šansi, ali udarci Mandžukića i kolega nisu odjeli na pravom mjestu. Hrvatski reprezentativac dobio je žuti karton, već osmi u prvenstvu, po tome je rekorder u svojoj ekipi. Izašao je u 83. minuti, zamijenio ga je Raul Garcia. U 88. minuti Arda je centrirao, a Raul Garcia glavom postavio 2:0.

Torres je bljesnuo s Realom, jučer je ostao dužan, međutim dobio je pljesak gledatelja kojih je na tribina Calderona bili 52.000.

Barcelona je dala četiri komada Deportivu u La Coruni, tri Messi jedan autogol Sidnei. Mogli su Messi, pa i Suarez, zabiti još o-ho-ho. Ivan Rakitić za prvi je pogodak Messiju izvrsno ubacio, Argentinac je zabio glavom, kod drugog je Messi iščeprkao loptu pa prebacio golmana, za treći mu je Rakitić poslao pas za lagani mat u lijevi donji kut sa 12-13 metara. Rakitić je opet bio dobar, sad je na pet asistencija u Primeri, i on i Barca rastu u formi.