SERIE A

FOTO, VIDEO: HAT-TRICK DESTRA Roma pobijedila, Marco Parola zaustavio Napoli u Parmi

Destro je tako došao do brojke od 13 postignutih golova ove sezone, a sedam ih je zabio u zadnjih pet kola

Hat-trickom Mattie Destra nogometaši Rome savladali su u gostima Cagliari s 3-1 u 32. kolu talijanske Serije A i tako upisali šestu uzastopnu ligašku pobjedu.

Destro je tako došao do brojke od 13 postignutih golova ove sezone, a sedam ih je zabio u zadnjih pet kola. Počasni gol za Cagliari postigao je Muricio Pinilla u 89. minuti iz jedanaesterca koji je sam i izborio nakon prekršaja Mahdija Benatije. Tina Jedvaja nije bilo u kadru rimskog kluba.

Cagliari 1-3 Roma ourmatch.net by tnte4kalamaara

Vrijedna tri boda u borbi za opstanak ostvario je Sassuolo na gostovanju kod Atalante u Bergamu. Slavio je Sassuolo 2-0 golovima Nicole Sansonea, a bila im je to tek šesta ovosezonska pobjeda kojom su se približili sigurnoj zoni na samo tri boda. Za Atalantu je hrvatski napadač Marko Livaja zaigrao od 78. minute.

U uspješan dan gostiju uklopio se i Torino koji je s 2-1 slavio protiv Catanije. Oba je gola Torino zabio u razmaku od samo tri minute pred kraj utakmice, a onaj pobjednički djelo je Cire Immobilea u 83. minuti. Bio mu je to 18. ovosezonski gol kojim se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca sa Carlosom Tevezom. Bruno Petković susret je odgledao s klupe za Catanijine pričuve.

Catania 1-2 Torino by tnte4kalamaara

Fiorentina je spasila obraz domaćinima savladavši na svom Artemio Franchiju Udinese s 2-1 golovima Juana Cuadrada i Gonzala Rodrigueza iz jedanaesterca. Igor Bubnjić igrao je za Udinese do 58. minute, dok je Ivan Kelava ostao na klupi gostujuće momčadi.