BUNDESLIGA

VIDEO Borussia jedva slomila Braunschweig

Europski nogometni doprvak Borussija Dortmund teškom je mukom u susretu drugog kola njemačkog prvenstva pobijedio bivšeg drugoligaša Eintracht Braunschweig 2:1.

Borussija je goste lomila do 75. minute kada je Jonas Hofmann zatresao suparničku mrežu, a potom je Marco Reus u 86. minuti realizirao kazneni udarac za 2:0. Dvije minute kasnije Robert Lewandowski je zatresao vlastitu mrežu i tako ponovo vratio susret u neizvjesnost. Ipak, gosti iz Braunschweig nisu uspjeli izjednačiti.

U drugom nedjeljnom ogledu Nurnberg i berlinska Hertha su odigrali bez pobjednika 2:2. Domaćin je poveo golom Švicarca hrvatskih korijena Josipa Drmića u 40. minuti, no Herta je okrenula rezultat golovima Berkayja Dabanlija (61-autogol) i Ronnyja (78-11m). Nurnberg je iščupao bod sjajnim pogotkom Japanca Hiroshija Kiyotakea iz slobodnog udarca u 89. minuti.

Borussia Dortmund vs Braunschweig 1:0 Hofmann by footballdaily1

Nakon dva kola na ljestvici vode Borussija Dortmund, Bayer Leverkusen, Bayern, Mainz i Werder sa po šest bodova.

REZULTATI:

U nedjelju:

Borussia Dor.- Eintracht B. 2-1 (Hofmann 75, Reus 86-11m / Lewandowski 88-autogol)

Nurnberg - Hertha 2-2 (Drmić 40, Kiyotake 89 / Dabanli 61-autogol, Ronny 78-11m)

U subotu:

Borussia Moen. - Hanover 3-0 (Kruse 20, Kramer 53, Daems 66-11m)

HSV - Hoffenheim 1-5 (Van der Vaart 44-11m / Firmino 5,77, Volland 50, Modeste 67,74)

Eintracht - Bayern 0-1 (MANDŽUKIĆ 13)

Wolfsburg - Schalke 4-0 (Knoche 55, Vieirinha 61, Naldo 67, Kutschke 90+1)

Werder - Augsburg 1-0 (Ekici 22)

Freiburg - Mainz 1-2 (Freis 71 / Zimling 64, Mueller 68)

Stuttgart - Bayer 0-1 (Schwaab 42-autogol)