SERIE A

VIDEO, FOTO: Prvijenac Ante Rebića, Juventus proslavio 30. naslov prvaka, Parma u Europa ligi

Na putu do naslova prvaka Juve je postavio tri nova talijanska rekorda - osvojio je najviše bodova (102), najviše pobjeda u jednoj sezoni (33), te ostvario svih 19 domaćih pobjeda u sezoni.

Nogometaši Juventusa proslavili su 30-ti naslov talijanskog prvaka pobjedom 3-0 protiv Cagliarija u susretu posljednjeg, 38. kola Serie A.

Golove za 33. pobjedu torinske 'Stare dame' postigli su Marco Silvestri (8 - autogol), Fernando Llorente (15) i Claudio Marchisio (40).

Juventus vs Cagliari 3-0 - Juventus 3-0... by videopazziweb

Roma je poražena na gostovanju kod Genoe 0-1, a pogodak odluke zabio je Ioannis Fetfazidis u 83. minuti. Za rimski klub je cijeli susret odigrao mladi hrvatski nogometaš Tin Jedvaj, baš kao i Šime Vrsaljko u redovima Genoe.

Ioannis Fetfatzidis Goal - Genoa vs AS Roma 1-0... by SportHighlights

Catanija se oprostila od Serie A pobjedom 3-1 protiv Atalante.

U susretu posljednjeg kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je u Firenzi odigrala 2-2 protiv Torina, a drugi gol za 'viole' zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 79. minuti.

Bio je to prvijenac mladog hrvatskog nogometaša u Serie A ove sezone. Rebić je ušao u igru u 77. minuti, a dvije minute kasnije zabio je gol. Tragičar utakmice bio je veznjak Torina Alessio Cerci koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade promašio jedanaesterac za pobjedu koja bi Torino odvela u Europsku ligu. Bez Europe je ostao i Milan.

Na koncu je šesto mjesto, posljednje koje vodi u Europu osvojila Parma pobjedom protiv otpisanog Livorna 2-0.

U ljepotici večeri Napoli je deklasirao Veronu 5-1, a drugo poluvrijeme za pobjednički sastav odigrao je Josip Radošević.

Inter je izgubio na gostovanju kod Chieva 1-2, a Mateo Kovačić je za milanski sastav igrao do 84. minute.

Milan - Sassuolo 2-1 (Muntari 3, De Jong 27 / Zaza 90-11m)

Chievo - Inter 2-1 (Obinna 73, 89 / Andreolli 41)

Fiorentina - Torino 2-2 (Rossi 57-11m, REBIĆ 79 / Larrondo 67, Kurtič 84)

Lazio - Bologna 1-0 (Biglia 90+4-11m)

Napoli - Verona 5-1 (Callejon 5, Zapata 13, 25, Mertens 61, 77 / Itrube 66)

Parma - Livorno 2-0 (Amauri 62, 80)

Juventus - Cagliari 3-0 (Silvestri 8-autogol, Llorente 15, Marchisio 40)

Genoa - Roma 1-0 (Fetfazidis 83)

Catania - Atalanta 2-1 (Lodi 66, Bergessio 90+1-11m / Kone 80)