'KRVNIK' BOŽINOV

Parma je u 90. minuti postigla pogodak Milanu za 1-0 i ih ponovno ga gurnula u bodovni minus u odnosu na vodeći Inter
(from L to R), AC Milan's Clearance Seedorf of France, teammate brazilian Ronalinho, argue against Parma's Stefano Morrone and Valeri Bojinov of Congo during their series A soccer match at Ennio Tardini stadium in Parma, on March 24, 2010. AFP PHOTO / FABIO MUZZI

Nastavlja se povuci-potegni situacija u talijanskoj nogometnoj ligi: Inter povuče pa ga Milan potegne natrag. Ovaj put je biored na Interu da pobjegne najvećem suparniku.

Učinili su to uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Livorna od 3-0 ( Eto’o 2, Maicon) u kojoj su navijači napokon i u talijanskom prvenstvu vidjeli malo učinkovitiji nogomet svojih ljubimaca. Milan se, pak, poskliznuo na gostovanju u Parmi. Presudio im je Bugarin Božinov u 90. minuti utakmice. Milanezi su ponovno četiri boda iza najvećih suparnika te će morati čekati njihov novi pogrešan korak za približavanje.

Čini se da je Mourinho bio u pravu kada je najavio svojim gradskim suparnicima kako neće imati još mnogo prilika da se izjednače s njegovom momčadi. Jesu li u 30. kolu napravili ključnu pogrešku? Još je mnogo utakmica do kraja, ali teško da će Inter toliko kiksati...

Ipak, nisu milanski klubovi usamljeni u toj igri lovice na vrhu. Romino briljantno proljeće omogućilo joj je da se bodovno izjednači s “rossonerima” i vreba na samo četiri boda od vodeće Mourinhove družine. “Vučica” je elegantno preskočila gostovanje u Bologni i slavila pogocima Riisea i Julija Baptiste. Na Romu nitko dugo nije ozbiljno računao u borbi za “scudetto”, ali sve ih je teže ignorirati.

Fiorentina je ubilježila novi poraz, ovaj put kod Catanije. Rejin Lazio ubilježio je važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi svladavši Sienu u Rimu pogocima Lichtsteinera i Cruza.