ČUDESAN DOSEG

VIDEO Samo je jedan Francesco Totti: Ikona Rome obilježila nedjelju jednim posebnim jubilejem

Paolo Bruno / Getty

Predzadnje kolo talijanske Serie A izlučilo je i drugi klub koji uz Veronu napušta elitno natjecanje, a to je Frosinone koji je doma izgubio od Sassuola 0-1.

Frosinoneu je igrala samo pobjeda, no izgubili su i napuštaju Seriu A u koju su po prvi puta ušli lani. Pobjednički gol za Sassuolo, za koje Šime Vrsaljko odigrao cijelu utakmicu, postigao Politano pet minuta prije kraja, čime je svoj klub vinuo čak do visoke šeste pozicije.

Frosinoneu se može pridružiti i Carpi, koji je doma izgubio od Lazija u dramatičnoj utakmici u kojoj je napadač domaćina Mbakogu promašio čak dva penala, a Lazio je utakmicu okončao s dva isključena igrača. Carpi ima bod manje od Palerma koji je odigrao 0-0 kod Fiorentine, za koju je Nikola Kalinić odigrao 90, a Milan Badelj87 minuta. U zadnjem kolu Sicilijanci dočekuju već ispalu Veronu, dok Carpi ide u goste Udineseu, koji se danas spasio odigravši 1-1 kod Atalante.

Roma je pobjedom na Olimpicu protiv Chieva (3-0) preskočila Napoli na drugom mjestu, a kapetan Francesco Totti je odigrao svoju 600-tu ligašku utakmicu. Time je ušao u ekskluzivni 'Klub 600' igrača s preko 600 nastupe u Serie. Ispred njega suPaolo Maldini i Javier Zanetti.

U gradskom derbiju Genoa je s 3-0 slavila protiv Samopdorije.