SUPER G U SCHLADMINGU

Ted Ligety uzeo zlatnu medalju, Ivica Kostelić ni blizu obrane bronce iz Garmischa

Američki skijaš bio je 20 stotinki brži od Francuza De Tessieresa, te 22 stotinke od Norvežanina Svindala

Amerikanac Ted Ligety (28) novi je svjetski prvak u super G-u. Hrvatski skijaš Ivica Kostelić trenutačno zauzima 29. mjesto u prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Schladmingu...

Specijalist za veleslalom Ligety nikad u karijeri nije pobijedio u super G-u u Svjetskom kupu . Najbolji mu je plasman bilo drugo mjesto iz Val d'Iserea 2009. godine. No, ove mu se srijede u Schladmingu sve poklopilo. Staza uvelike postavljena u veleslalomskom stilu i sjajno odrađena vožnja donijeli su mu trijumf i treću medalju u karijeri sa svjetskih prvenstava.

Ranije je osvojio broncu u veleslalomu 2009. i zlato u istoj disciplini prije dvije godine.

Ligety je do cilja stigao u vremenu 1:23.96 i za 20 stotinki nadmašio iznenađujućeg osvajača srebra, Gauthiera de Tessieresa kojem je to prva medalja sa svjetskih smotri. U Svjetskom kupu je 31-godišnji Francuz tijekom karijere samo jednom bio na postolju i to u veleslalomu. Bronca je u srijedu pripala najvećem favoritu za naslov Akselu Lundu Svindalu.

Norvežanin je vodio do pred sam kraj vožnje kada je napravio pogrešku i ostao bez najviše stepenice pobjedničkog postolja (+0.22). Ipak, nije mu pobjegla medalje, već sedma u karijeri sa svjetskih smotri.

Ivica Kostelić je prije dvije godine u Garmisch-Partenkirchenu senzacionalno osvojio broncu, ali danas u Schladmingu nije bio dobar. Već je u prvom dijelu vožnje napravio veliku pogrešku i na koncu je za pobjednikom zaostao čak 2.93 sekunde.

Kasnije će u utrci nastupiti još trojica mladih hrvatskih skijaša - Sebastian Brigović, Max Ullrich i Istok Rodeš.