Crne čizmice kakve je imala, slušni aparatić kakav je koristila i narukvica-ulaznica oko ruke, na kojoj je pisalo Memento Demento, pronađeni uz tijelo ukazuju da bi ljudski ostaci koje su tijekom skupnog lova u nedjelju u jutarnjim satima šestorica lovaca LD Srnjak iz Tounja pronašli u mjestu Tržić Tounjski mogli pripadati Anne-Cecile Pinel (23), francuskoj studentici kojoj se na tom području izgubio svaki trag 21. srpnja 2014.
O svom nalasku lovcu su obavijestili policiju iz Ogulina, a u očevidu te izuzimanju tragova policajcima su pomogli stručnjaci Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja Ivan Vučetić iz Zagreba. Oni bi DNK analizom trebali utvrditi identitet osobe, možda i način na koji je preminula. Pronalazak ljudskih ostataka potvrdila nam je glasnogovornica PU karlovačke Andreja Lenard, ali nije mogla iznositi nikakve detalje o slučaju u kojemu će glavnu riječ voditi stručnjaci iz Zagreba. Prema informacijama kojima raspolaže Jutarnji list, policijski istražitelji imaju čvrste indicije da se radi o njoj.
Lovci šute
Točno mjesto nalaza je na potezu od Tržića Tounjskog prema mjestu Ključ, odnosno nekoliko stotina metara od glavne ceste koja od Tržića vodi prema Slunju i pedeset metara od makadamskog puta koji od Tržića skreće prema Ključu. Bila je na otvorenom prostoru nedaleko od jednog grma. Od mjesta nestanka, Tržića Primišljanskog, gdje je s prijateljicom Roxane bila na festivalu psihodelične glazbe Memento Demento, ova lokacija udaljena je samo kilometar i pol, slabo je naseljena i loše pristupačna.
- Čim smo uočili tijelo, obavijestili smo policiju. Rečeno nam je da o tome ne smijemo pričati - rekli su nam lovci “Srnjaka”.
Anne-Cecile rođena je 17. srpnja 1991. u Albertvilleu, a živjela na području Les Teppesa blizu Lyona. Bila je visoka 168 cm, teška oko 50 kg, s brojem stopala 39, kestenjaste kovrčave kose, napola obrijane glave i velikih zelenih očiju. Nos joj je ravan, te u njemu ima pirsing, srednje uši, a lice okruglo. Mršava je i slabije tjelesne građe, na lijevom boku ima tetovažu u obliku molekula, a na licu puno madeža. Ima poteškoća sa sluhom te u oba uha nosi slušne aparate. U trenutku nestanka nosila je široke hlače, svijetlu majicu i crne čizme te smeđu torbicu s motivom sivog medvjeda. Iz kampa u kojem se održavao festival otišla je u šetnju, nakon koje joj se izgubio svaki trag.
Velika potraga
Uslijedila je velika potraga koju su organizirale hrvatske interventne službe, ali i njezini roditelji iz Francuske, Ghislaine i Michel Pinel. Imali su samo informaciju da je posljednji put viđena u ponedjeljak u jutarnjim satima, posljednjeg dana festivala koji je trajao od 15. do 21. srpnja. Uzela je opojnu drogu LSD i krenula na plesni podij. Prijateljici je potom rekla da ide prošetati. Iz šetnje se nikad nije vratila, a kraj antifašističkog spomenika svjedoci u Tržiću Tounjskom su je posljednji put vidjeli. Njezin nestanak prijavljen je dan kasnije, u utorak u večernjim satima, u vrijeme kada se iz kampa razišla velika većina od 2000 gostiju, a 90 posto njih bili su stranci. Netom prije toga 28 njih privedeno je zbog neovlaštenog posjedovanja i trgovanja raznim vrstama droga.
Apel roditelja
U velikoj potrazi pronađen je njezin kamper. U napuštenoj kući u blizini nađena je i njezina torbica s bočicom vode te novčanik bez dokumenata i novca. To je intenziviralo akciju traganja u kojoj su sudjelovali ronioci, policija, HGSS, brojni volonteri, ali i lovci koji su najbolje poznavali taj teren. Pretražena je rijeka Mrežnica, obale, šume, a teško pristupačne terene ili one sumnjive zbog mina pretraživali su dronovi. Ispitano je nekoliko stotina ljudi, ali baš ništa nije dovelo do nekih novih tragova. Iskusni karlovački HGSS-ovac Danijel Butala nakon tolikog češljanja terena zaključio je kako nestala osoba vjerojatno više nije na tom području jer bi je zasigurno pronašli da jest, s obzirom na to koliko je potraga bila intenzivna. U akciju traganja uključili su se i francuski mediji, koji su apelirali na francuske vlasti da vrše pritisak na hrvatske istražitelje kako bi se traganje opet intenziviralo.
- Vaš posao nije završen. Negdje u nekom jezivom podrumu, izgladnjela, nasmrt preplašena i maltretirana, ova se tako mlada djevojka nada da ćete joj vi i Francuska pružiti ruku spasa - tako su francuski mediji prozivali tadašnjeg ministra vanjskih poslova Laurenta Fabiusa.
- Anne Cecile, nemamo još nikakvih vijesti o tebi. Tvoja odsutnost je bolna. Ako možeš vidjeti našu poruku, javi nam se. Anne Cecile, kada ćeš se vratiti? Ne smijemo odustati - samo je jedna od poruka neutješnih roditelja koje odašilju putem društvenih mreža nadajući se da će se pojaviti bilo kakav trag koji bi ih odveo do izgubljenog djeteta.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....