Prije nekoliko dana potpisali su sporazumni razvod braka. U četvrtak navečer oko 20.30 prvo su se posvađali, a onda je počelo naguravanje. Svemu je kumovao i alkohol jer je Gordanu nakon uhićenja izmjeren 1,1 promil alkohola u krvi.
Zašto je Gordan Jagatić, 44-godišnji graničar, policajac PU sisačko-moslavačke, hicem iz službenog pištolja ubio svoju dvije godine mlađu suprugu Dubravku koja je radila u policijskoj postaji u Hrvatskoj Kostajnici, ne slute ni njihovi kolege.
Susjedi nerazgovorljivi
Susjedi i rodbina koji su se zatekli u dvorištu njihove obiteljske kuće u Ulici Matije Gupca 10 odbijali su razgovor s novinarima. “Zar vam nije dosta? Zar vam nije dosta?” rekla je uzrujanim glasom žena koja nam je iz dvorišta kuće gdje se dogodila tragedija jučer izišla u susret, odbijajući bilo kakav razgovor nakon što smo se predstavili kao novinari. O Jagatićima i strašnom događaju jučer nisu željeli govoriti ni susjedi koji su nas uputili da napustimo dvorište. “Ništa. Ništa”, rekla nam je jedna od susjeda. Druga nam je ipak rekla kako su oboje Jagatića bili divni ljudi. “Nikada se nije nešto dogodilo u susjedstvu a da oni nisu pitali treba li pomoć. I ona i on. Zašto se to jučer dogodilo, to znaju samo njih dvoje i dragi Bog”, zaključila je susjeda.
Priveden u policiju
Prema službenom priopćenju PU sisačko-moslavačke, ubojstvu je prethodila prepirka, a potom i naguravanje. Gordan Jagatić u petak je priveden pritvorskom nadzorniku PU sisačko-moslavačke, a nakon toga i u tužiteljstvo.
“On je zadnji za koga bismo pomislili da bi to mogao napraviti. Sve donedavno nismo znali da su se razveli.
Sve nas je to iznenadilo, kao i to što je Gordan napravio. U slobodno vrijeme bavio se nogometom”, kažu njihovi sumještani iz Novske.
Očito je među supružnicima već dulje bilo nesuglasica koje su skrivali od kolega na poslu i svojih sumještana, pa su se svi iznenadili kad su prije nekoliko dana čuli da su se sudski razveli. Imali su dvoje malodobne djece.
Izvješće pravobraniteljici
Izvješće o ovom slučaju, na temelju kojeg će se utvrditi je li prije bilo naznaka obiteljskog nasilja i postupanja prema počinitelju, zatražio je i ured pravobraniteljice za ravnopravnost spolova Višnje Ljubičić. U javnosti se stječe dojam kako su policajci i vojnici, osobe koje su naoružane po službenoj dužnosti, češće počinitelji obiteljskog nasilja, osobito s najtežim, odnosno smrtnim ishodom.
- Teško mi je generalizirati jer nemamo egzaktnu analizu koja bi to potvrdila. No nadležni su sve senzibiliziraniji za ovu tematiku, pa smo nedavno sklopili ugovor s MORH-om o provedbi edukacija unutar postrojbi.
Do takvog je sporazuma došlo jer je primijećeno da je unutar vojske izraženije obiteljsko nasilje - kaže pravobraniteljica Ljubičić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....