Patrik je ovdje rođen i tu je živio. Sjećam se i njega i njegovih sestara kada su bili mali. Tu mu je, koliko sam čuo, sestra i uhićena. Navodno već dugo pokušavaju prodati tu kuću, ali cijena koju su odredili je previsoka, priča nam jedan mještanin Omišlja, želeći ostati anoniman, dok nam pokazuje ulicu Pušća 29 u kojoj se nalazi obiteljska kuća bivšeg šefa zagrebačkih Gradskih groblja koji je uhićen jer ga se sumnjiči za primanje mita.
Pušća je naziv za dio Omišlja na otoku Krku u kojem se, kao i u praktički cijelom naselju osim stare jezgre, miješaju obiteljske kuće iz 70-ih i 80-ih u kojima netko još živi s vikendicama iz tog razdoblja i novogradnjama sagrađenim u posljednjih 15-ak godina.
Kuća Šegota je poprilično velika, ali i stara i raskošna. Ne radi se o elitnoj lokaciji. Pušća završava na hridima iznad uvale s kojih puca pogled na Diokijeve tankove. U Omišlju su turizam i industrija prvi susjedi.
Mještani kažu da je otac Patrika Šegote radio u ugostiteljstvu, a obitelj se bavila i nekretninama. Patrik, kažu, ima dvije sestre, stariju i mlađu.
Starija je Tamara Šegota koja je također uhićena upravo ovdje, u Omišlju. Kako pričaju mještani, on nije oženjen, a njegove sestre nisu udane. Sestra živi u istoj kući s roditeljima, a tu je živio i Patrik sve do odlaska u Zagreb, na novu funkciju.
- To su vrlo pristojni ljudi, bili su radišna djeca, činilo mi se da im dobro ide. Ovo uhićenje nas je sve ovdje jako iznenadilo. Nismo se tome nadali - kaže nam jedna susjeda iz Pušća.
Prodaju apartmane
Osim te kuće, Šegote imaju još jednu, u omišaljskoj ulici Medermuniće. Ta je kuća pretvorena u apartmane koje iznajmljuju, a susjedi su mi ispričali da se time bavila Patrikova sestra Tamara i da ne znaju je li cijela kuća još u njihovu vlasništvu ili su je prodali na stanove.
U kući na kat, koja je malo novije uređena od one u Pušći, borave turisti koji uopće ne znaju za slučaj.
Vijest o uhićenju iznenadila je i Riječane koji se Patrika Šegote sjećaju iz njegove riječke HDZ-ovske epizode. Patrik je bio predsjednik Mladeži HDZ-a koji je vodio volontere u predsjedničkoj kampanji Jadranke Kosor. Riječka Mladež HDZ-a bila je poznata po srčanom navijanju i mahanju zastavama kada bi kandidatkinja ušla u dvoranu (kao što je poslije bio slučaj i s ulaskom svakog HDZ-ova premijera ili kandidata u dvoranu), a Patrik bi to navijanje poveo.
No, 2006. se zamjerio vrhuški stranke nakon što je javno kritizirao neka unutarstranačka pitanja, pa je marginaliziran. Potom se 2012. kandidirao za predsjednika riječkog HDZ-a, ali nije prošao, osvojio je vrlo mali broj glasova. Šegota je tada kotirao kao predstavnik mlade liberalne i vrlo umjerene struje HDZ-ovaca, koji je vrlo glasno podržavao Jadranku Kosor kao kandidatkinju za predsjednicu stranke. U svojem komuniciranju s javnošću proklamirao je borbu protiv korupcije. Čak se i suprotnom taboru, riječkim SDP-ovskim krugovima, pomalo sviđala ideja da bi riječki HDZ mogao dobiti mladog progresivnog predsjednika.
Diplomirao u Travniku
Međutim, nakon poraza na unutarstranačkim izborima Šegota je doživio daljnju marginalizaciju unutar riječkog HDZ-a, a u svojim je javnim istupima, dok je još uvijek bio član stranke, kritizirao i osovinu Karamarko-Brkić te tadašnju predsjedničku kandidatkinju Kolindu Grabar-Kitarović. Nakon 2015. prešao je k Milanu Bandiću, a potom i u Zagreb, na mjesto ravnatelja Gradskih groblja.
- Znamo da je jako dugo radio u bankarskom sektoru tako da nas je iznenadilo kada se pokazalo da je diplomu ekonomije dobio tek 2015., u Travniku, kao što nas je iznenadio i njegov odlazak u Zagreb. Sada nas ne može više toliko puno stvari iznenaditi - zaključuje susjed iz Omišlja.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....