PRAVA LGBT ZAJEDNICE

MILANOVIĆ 'Referendum o braku izaziva nelagodu. Pitam se što će i kako slaviti pobjednici'

 Goran Mehkek / CROPIX

ZAGREB - Predsjednik SDP-a, premijer Zoran Milanović, izjavio je kako sutrašnji referendum o ustavnoj definiciji braka izaziva neugodu, upitavši kako će izgledati proslava rezultata referenduma ako će slaviti pobornici definicije braka kao zajednice žene i muškarca, te je ponovno pozvao na glasovanje 'protiv'.

"Recimo - većina ljudi glasa 'za' i baš me zanima kako će i što će slaviti", kazao je Milanović na današnjoj 13. Skupštini Foruma žena SDP-a u Zagrebu o poticanju zapošljavanja žena i njihovom ekonomskom i socijalnom osnaživanju.

Dodao je da kada se dobiju izbori to donosi veliku radost, upitavši tko će se radovati rezultati referenduma o braku.

Ukoliko i pobjede oni koji su protiv, ne vjerujem da će oni biti radosni, rekao je.

"Ovo je vrlo neugodna situacija za sve nas u Hrvatskoj i taj referendum stvara samo neugodu", naglasio je Milanović.

Pozvavši sve da izađu na referendum i glasuju 'protiv', Milanović je ocijenio da je šteta već napravljena.

Također je napomenuo da vezano za referendum stvari ne treba gledati samo crno-bijelo, jer, kazao je, oni koji tako gledaju "ostanu bez ikakve oštrine vida i oslijepe".

"Sutra je referendum i on će proći, a SDP nastavlja sa svojim poslom", istaknuo je Milanović, dodavši kako se SDP u uvođenju reda u državu opredjelio za teži put, jer je on jedino ispravan za Hrvatsku i jedini pravi put.

"Mi nastavljamo sa svojim poslom, donosimo odluke i uvodimo reda u državu. Propisima i primjerima katkada možda malo preglasno, ali to mora biti tako da se vidi kakva su nova pravila. Prethodni put bio je lakši put, put prečaca, močvare i dima", rekao je Milanović.

Na izlazak na sutrašnji referendum o ustavnoj definiciji braka i glasovanje 'protiv' okupljene je pozvala i predsjednica Socijaldemokratskog foruma žena, Gordana Sobol, rekavši kako će time pokazati da žele živjeti u Hrvatskoj u kojoj će se poštivati različitosti, pravo na izražavanje, drugačije mišljenje, jednakost i jednako postupanje, bez obzira pripadamo li, makar i trenutno, nekoj manjini ili većini.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Linker
14. studeni 2024 22:26