Iako formalni odnosi između Dubrovnika i Trebinja ne postoje, sve vrvi od suživota. Nemali broj Dubrovčana odlazi u Trebinje zbog jeftinije hrane i raznih usluga – od automehaničarskih do stomatoloških. Također, brojni Trebinjci idu sezonski raditi u Dubrovnik, mahom u turizmu, ugostiteljstvu i trgovini.
– Kod mene je popravak zuba 30 maraka, a kažu da je u Dubrovniku tri puta više. Ja sam čuo neke cifre na Stradunu, koliko se tamo uzima za zubariju, to je strašno - kaže nam trebinjski stomatolog dr. Milorad Kovačević.
Neformalne veze dvaju gradova funkcioniraju punom parom, za razliku od službenih. Gradonačelnici gradova ne žele se ni rukovati.
Mato Franković (HDZ) je rekao da je isprika Dubrovčanima prvi uvjet suradnje. Njegov trebinjski kolega Mirko Ćurić za to ne želi ni čuti...
– Ako netko traži isprike za 1991., onda bi i mi mogli tražiti i za 1991. i za 1941. godinu.
Za Magazin je progovorio i poznati Dubrovčanin Igor Hajdarhodžić: 'U Trebinju je sve puno dubrovačkih registracija, a mi se pravimo da nikakve odnose nemamo'
Dakle, odnosi Trebinja i Dubrovnika službeno su u 1991., a neslužbeno u 2019. godini.
Cijelu reportažu pročitajte u Magazinu Jutarnjeg lista koji izlazi u subotu 28. rujna
U Magazinu između ostalog čitajte i komentar Nine Đule 'Što desnica može napraviti za Škoru, a što on za desnicu', osvrt Roberta Bajrušija i Vlade Vurušića na sve lošije odnose Hrvatske sa Bosnom i Hercegovinom, psihoprofila Grete Thunberg te analizu sociološkog istraživanja o navijačima Hajduka.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....