Magdalena Mucutuy, majka djece spašene iz amazonske džungle, bila je živa četiri dana nakon pada zrakoplova. U obraćanju novinarima, otac djece Manuel Ranoque rekao je da mu je najstarija kći rekla da im je majka dala upute za spašavanje dok je ležala na samrti, prenosi BBC.
Braća i sestre, u dobi od 13, devet, pet i jedne godine, spašeni su u petak nakon što su 40 dana proveli lutajući džunglom. Helikopterom su prebačeni u vojnu bolnicu u glavnom gradu Bogoti.
- 13-godišnja Lesly objasnila mi se da je njezina majka bila živa četiri dana nakon pada zrakoplova. Prije nego što je umrla, rekla im je da se moraju spasiti i da će se otac brinuti za njih i voljeti ih kao što ih je i ona voljela, rekao je Ranoque novinarima ispred bolnice.
Pojavljuju se novi detalji o vremenu koje su djeca provela u džungli i njihovom čudesnom spašavanju. Spasioc Nicolas Ordonez Gomes opisao je trenutak kad su pronašli djecu.
- Najstarija djevojčica potrčala je prema meni s bebom u naručju i rekla mi da je gladna. Njen brat ležao je kad smo ih pronašli, potom je ustao i rekao da mu je mama mrtva, prepričao je Gomes.
Spasioci su djeci prišli govoreći da ih je poslala obitelj i da su im prijatelji, a jedan od dvojice dječaka odgovorio im je da želi malo kruha i kobasice. Na snimci spašavanja koja je objavljena u nedjelju, vidjelo se da su djeca iscrpljena od borbe za život koja je trajala tjednima.
Ujutro 1. svibnja zrakoplov Cessna 206 s Mucutuy i njezinom djecom napustio je područje džungle poznato kao Araracuara uputivši se prema gradu San Jose del Guaviare. Nekoliko minuta nakon polijetanja, pilot je prijavio probleme s motorom i zrakoplov je nestao s radara.
Na mjestu nesreće vojska je pronašla tijelo majke i dvojice pilota, a djeca su odlutala u prašumu kako bi potražila pomoć. Nestala djeca postala su žarište velike operacije spašavanja u kojoj su sudjelovale stotine vojnika i lokalnog stanovništva.
Spasioci su djeci ušli u trag nakon što su u džungli pronašli otiske stopala i ostatke voća koje su jeli, a zbog njihovog znanja o voću i vještinama preživljavanja u džungli nisu gubili nadu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....