![puicnjava](https://static.jutarnji.hr/images/live-multimedia/binary/2018/11/8/10/puicnjava.jpg)
Policajci u američkoj saveznoj državi Sjeverna Karolina dobili su dojavu o pucnjavi u srednjoj školi te izašli na teren, javlja agencija AP.
Prema prvim dostupnim informacijama, napadač je još uvijek na slobodi, a za sada nema izvješća o ozlijeđenima ili poginulima. U vrijeme jutrošnjeg napada škola još nije bila otvorena i nastava nije bila počela.
Law enforcement in @PenderCounty_NC is responding to reports of an active shooter at Topsail High School this morning. According to Capt. James Rowell with the Pender County Sheriff’s Office, it is still an active scene. #ILM #Brunsco #Pender #CapeFear
— Joe Catenacci (@JoeCats19) November 9, 2018
Riječ je o srednjoj školi Topsail u gradu Hampsteadu, 32 kilometra sjeverno od Wilmingtona, a pohađa ju oko 1.300 učenika.
Lokalni mediji javljaju da je jedan roditelj primio telefonski poziv iz škole. Televizijskoj postaji WWAY taj je roditelj rekao da su autobusi učenike prevezli u okolne škole, koje su zatim zatvorene, a roditelji onamo mogu doći po svoju djecu.
BREAKING NEWS UPDATE: traffic moving slowly by topsail High. Students in surrounding schools on lockdown. @wectnews pic.twitter.com/u950Fss8wp
— Gabrielle Williams (@GSWilliams_News) November 9, 2018
Lokalni mediji javljaju da nad školom leti i helikopter.
U svibnju je jedan učenik (18) pronađen na parkiralištu škole s velikim nožem pričvršćenim za nogu, i još tri druga noža. Tom je prilikom uhićen još jedan 16-godišnji učenik koji se, nakon što je čuo o tom napadu, naoružao poluautomatskom puškom. Zbog tog je incidenta ta srednja škola u svibnju bila zatvorena.
Podsjetimo, jučer je u masovnoj pucnjavi u Kaliforniji poginulo 12 osoba.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....