RASKOL

Produbljuje se kriza u Crnoj Gori, premijer naprasno napustio sastanak vladajućih: ‘Ovo je zavjera!‘

Krivokapić je optužio DF, Abazovića i ministra Leposavića da mu ruše vladu, oni njega prozivaju zbog sastanka s Đukanovićem
Dritan Abazović, Zdravko Krivokapić i Aleksa Bečić
 Savo Prelevic/AFP

Susret čelnika vladajuće većine u Crnoj Gori i premijera Zdravka Krivokapića u ponedjeljak navečer završio je optužbama za rušenje vlade koje je na račun prosrpskog Demokratskog fronta i potpredsjednika vlade zaduženog za sigurnosni sektor, Dritana Abazovića, iznio premijer i nakon toga napustio sastanak.

Jedan od čelnika Demokratskog fronta (DF) Milan Knežević rekao je novinarima nakon susreta premijera i čelnika stranaka vladajuće većine da je Krivokapić optužio DF, potpredsjednika Abazovića i ministra Vladimira Leposavića da ruše njegovu Vladu.

"Priopćio je da ima informacije o tome", rekao je Knežević novinarima nakon sastanka, istaknuvši da je Krivokapić indirektno optužio njega, Abazovića i Leposavića da stoje iza zavjere za rušenje Vlade.

"Krivokapić se pozvao na moju Twitter fotografiju i objavu od 4. siječnja kad sam razgovarao s Abazovićem o mogućnosti prevladavanja krize u crnogorskom pravosuđu, te je priopćio je da posjeduje brojne informacije o toj zavjeri“, rekao je Knežević

Po njegovim riječima, premijer je odbio iznijeti informacije koje ima, ali je priznao da se ranije danas sastao s predsjednikom Crne Gore Milom Đukanovićem, no nije želio govoriti o tom susretu.

„Kada sam ga pitao o čemu je s njim razgovarao, ušli smo u verbalnu raspravu nakon koje je premijer napustio sastanak", kazao je Knežević, jedan od čelnika prosrpske vladajuće većine u Crnoj Gori.

Krivokapić je kasnije pojasnio da je s Đukanovićem razgovarao na sjednici Savjeta za obranu i sigurnost, te da nije imao tajnih susreta s predsjednikom Crne Gore.

Kriza unutar vladajuće većine, koja je na parlamentarnim izborima u kolovozu 2020. tijesnom pobjedom s vlasti svrgnula Demokratsku partiju socijalista Mila Đukanovića, počela je kad je premijer Krivokapić odlučio smijeniti ministra pravosuđa i ljudskih i manjinskih prava Vladimira Leposavića, koji je u javnom istupu osporio genocid u Srebrenici i odluke međunarodnih sudova o tom pitanju.

Leposavić je odbio podnijeti ostavku, pa o njegovoj smjeni treba raspravljati skupština Crne Gore, u kojoj veći dio vladajuće koalicije ne želi podržatii odluku premijera i smijeniti ministra pravosuđa.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Linker
15. studeni 2024 22:29