U srcu zagrebačke Trešnjevke od ljetos se gradi veća stambeno poslovna zgrada, za koju su nedavno predstavljene simulacije budućeg izgleda, a koja zbog svoje lokacije izaziva interes građana. Nalazit će se u Rihtmanovoj ulici na par minuta hoda od Trešnjevačkog placa, ispred Osnovne škole kralja Tomislava i vrtića, na parceli koja je dugo bila prazna, a najpoznatija je po tom da je na jednom dijelu bio kultni kafić No sikiriki.
Fasada budućeg projekta, sudeći prema renderima, ističe se zelenim vrtovima i bazenima zelenila koji unose toplinu u arhitekturu buduće zgrade. Dvorište zgrade će, kako se vidi, biti ozelenjeno vrstama vegetacije koje će doprinositi ugodnom vizualnom dojmu. Prizemlje je zamišljeno kao višenamjenski prostor koji bi mogao uključivati urede, galerije, poliklinike i slično.
- Projekt je bio u fazi pripreme duže nego što je uobičajeno, jer nam je od samog početka cilj bio stvoriti vrhunski kompleks. Zbog toga smo proveli privatni arhitektonski natječaj kako bismo odabrali najbolje moguće rješenje, odabran je rad od studia Onda, koje smo potom detaljno razvijali. Osim toga, imovinsko-pravna situacija zahtijevala je dodatno vrijeme kako bismo osigurali sve potrebne uvjete za realizaciju projekta - kaže Sanja Leko, iz GIK grupe koja je investitor ovog objekta.
Projekt Rihtmanova sastoji se od šest nadzemnih etaža i tri podzemne etaže odnosno 36 stanova i 107 garažnih mjesta. Stanovi su, dodaje Leko, pažljivo dizajnirani kako bi odgovarali različitim potrebama – najmanji su oko 50 kvadrata, idealni za mlade parove ili samce, dok najveći stanovi, koji dosežu 200+ kvadrata nude luksuz i prostranost za veće obitelji.
- Stanovi će bit opremljeni najsuvremenijim proizvodima renomiranih hrvatskih i svjetskih proizvođača, kao i naprednim sustavom za pametno upravljanje, te brojnim drugim pogodnostima - opisuje.
Energetska učinkovitost, kako kaže, kao ključni aspekt kvalitete ove suvremene zgrade, postignut će se primjenom vrhunskih izolacijskih materijala te uređajima za rekuperaciju zraka. Ovi uređaji osiguravaju očuvanje topline, filtraciju štetnih čestica i alergena, a uključene su i mreže za zaštitu od insekata, te zgrada, smatra Leko, ima i brojne druge značajke koje unapređuju kvalitetu života.
Pročelja zgrade će biti obložena ventiliranom fasadom s velikoformatnim pločama od oplemenjenog betona, što, smatraju u GIK grupi, osigurava moderan i estetski privlačan izgled, uz trajnost i visoku otpornost. Najveća posebnost ovog projekta na tržištu nekretnina u Zagrebu je, smatraju, u jedinstvenoj kombinaciji modernog dizajna, vrhunske funkcionalnosti i atraktivne lokacije. Cijena kvadrata bit će od 5800 eura, jer se, kako kažu, radi o projektu više kategorije kvalitete.
Studio Onda arhitektura poznavali su i prije suradnje na ovom projektu. Uz taj studio na čijem je čelu Nika Dželalija u stvaranju projekta, kažu investitori, sudjelovali su arhitekt Matej Bender i njihov tim.
Trenutačno se izvodi armirano-betonska konstrukcija podzemnih etaža. Predviđeni završetak radova je proljeće 2026. godine.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....