Dim sum su tradicionalni kineski zalogaji ili naziv za ritual posvećen blagovanju tih malih zalogaja najčešće uz čaj. Kombinacija je mnoštvo i zalogaji mogu biti od malih slanih knedli do raznih peciva, dumplinga pa sve do malih kolača. Dim sum u prijevodu znači dotaknuti srce, a legenda kaže da su ga izmislili kraljevski kuhari kako bi dotakli srce nedodirljivih kineskih careva. Dim sum je duboko ukorijenjen u kinesku kulturu, a zalogaji mogu biti i pareni, posluženi na malim tanjurima, zdjelicama što je prigodno za dijeljenje i isprobavanje. Kod dim suma je najbitnija raznovrsnost i zato maštovitost igra ključnu logu.
Ako biste trebali složiti top listu od 10 najmaštovitijih kulinarskih umova moderne gastronomije Albert bi se plasirao dosta visoko. Nakon što je prestao studirati 1985. godine pridružio se bratu Ferranu u tada suludom naumu otvoriti El Bulli i ponuditi svijetu što još nitko do tada nije vidio ni kušao. Albert Adria nije samo radio slastice u El Bulliju, kasnije je otvorio niz restorana kao što je Enigma koja je i danas jedna od najpopularnijih restorana u Barceloni.
Andrew Wong, vlasnik i glavni chef restorana A.Wong je Britanac kineskog podrijetla. Kuharsku naobrazbu je stekao u Londonu, a kasnije je studirao na kulinarskom institutu Sichuan u Kini. Kad god je mogao putovao je Kinom učeći razne tehnike i upijajući umijeće kuhanja u Kini. Wong u redovnoj ponudi restorana ima dim sum lunch, preporučuje 8-10 zalogaja za kompletno iskustvo.Minimalna cijena ručka je 100 funti po osobi.
Večere su zakazane za 7. i 8. srpanj, a koštaju 300 funti po osobi, a spajaju Albertovo iskustvo u slastičarstvu i Wongovu zaluđenost kineskom tradicijom, kulturom i tehnikama.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....