Dok je poslužujem, uvijek izgovaram jednu te istu rečenicu: "Malo toga pojedite, imam još puno finih delicija za vas!". Uzalud ja to govorim jer čak i moji najmanji i posebno dragi gosti, oni koji "ne vole ribu", uredno prstićima isprobavaju moju paštetu od tunjevine ili skuše. Kod pripremanja paštete uvijek se držim određenih zakonitosti. Ove vrste namaza najčešće se pripremaju u blenderu, a rade se na bazi mesa, ribe ili povrća.
Nakon pripreme paštete odmah idu u hladnjak, no nikako ih ne stavljajte u zamrzivač, pogotovo ako su sastojci još uvijek topli, jer će se prilikom hlađenja stvoriti nepotrebni komadići leda i narušiti njihovu teksturu. Svakako obratite pažnju na temperaturu paštete pa je izvadite iz hladnjaka barem sat vremena prije serviranja. Naime, budući da se radi o prilično masnom jelu koje je najfinije posluženo na sobnoj temperaturi, ako je jako hladno neće biti ni kremozno ni lako mazivo. Paštete se najčešće poslužuju u malenim zdjelicama, teglicama ili posebnim posudama za posluživanje koje imaju zasebni odjeljak u koji se stavlja maslac, za sve koji kruh prije vole namazati maslacem, a zatim paštetom.
Gostima obavezno servirajte mali tanjurić s pripadajućim nožem, kako ne bi nastala zbrka za stolom. Kad je u pitanju kruh, osobno obožavam jesti paštetu s onim još toplim i domaćim, no ako se ne stignete pozabaviti njegovom pripremom, siguran odabir je prepečeni tost, kukuruzni ili kruh sa sjemenkama. Što se tiče začina, nije potrebno pretjerivati, jer paštete se uvijek rade od kvalitetnih namirnica koje nije poželjno skrivati začinima. Oni su tu samo da nadopunjuju okus. Sol, papar i mljevena paprika sasvim su dovoljni dodaci. Možda najvažnije od svega jest to da zaista nije potrebno puno vremena za pripremu ovih finih delicija, stoga probajte naše recepte i oduševite svoje ukućane.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....