Hoffmanova tehnika često se primjenjuje za izvlačenje ravnih ili uvučenih bradavica iako ne postoje studije koje bi dokazivale uspješnost tih vježbi.
Primjenjuje se na sljedeći način:
• Stavite dva prsta na korijen bradavice tako da budu nasuprot jedan drugome.
• Nježno pritisnite i u isto vrijeme povlačite prste jednog od drugog.
• Kružite prstima oko korijena bradavice.
Ovaj bi postupak trebalo ponavljati nekoliko puta dnevno. Savjetujte se o ovoj tehnici sa svojim liječnikom, pogotovo ako postoji opasnost od preranog porođaja ili trudova. Stimulacija bradavica naime, izaziva kontrakcije maternice. Kad su bradavice ravne ili uvučene, trebalo bi bebu staviti što ranije majci na prsa, već sat ili dva poslije rođenja.
Upotreba ove tehnike ne preporučuje se prije trećeg tromjesečja trudnoće jer hormoni tijekom trudnoće mogu pomoći pri izvlačenju bradavica. U tom slučaju intervencija neće biti potrebna.
Izbjegavajte bočice i dude prvih šest tjedana, i u bolnici i kod kuće. Bebi je teško nakon dude prihvatiti uvučene bradavice.
Savjetujte se s liječnikom o pronalaženju dobrog položaja pri hranjenju. Također je vrlo važan način na koji beba ustima hvata bradavicu. Pri krivom položaju bebinih usta kod sisanja, uz problem slabog izvlačenja mlijeka, mogu se stvoriti i bolne rane na bradavicama. To je važno svim majkama pri dojenju, ali posebno onima s uvučenim ili ravnim bradavicama. Beba ustima mora obuhvatiti i aureolu, ne samo bradavicu.
Možemo zaključiti da beba pravilno siše po:
• položaju usta djeteta - donja usna mora biti ispupčena prema van,
• po položaju nosa - dodiruje dojku i u njoj pravi udubinu,
• po micanju uha - čuje se glasno gutanje, a obrazi se ne uvlače.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....