SERIE A

Napoliju samo bod na Sardiniji, Udinese slavio u Livornu

Nogometaši Napolija nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod Cagliarija u 17. kolu talijanske Serije A. Utakmica je završila neodlučenim rezultatom (1-1)…

Domaći su poveli u devetoj minuti kada je strijelac bio Nene na asistenciju Davidea Astorija. Deset minuta kasnije Gonzalo Higuain je pogodio s bijele točke i donio gostima izjednačenje, ali i, kako se pokazalo, konačan rezultat. Prije toga je spomenuti Astori napravio prekršaj na Goranu Pandevu u kaznenom prostoru.

Spomenimo da hrvatski nogometaš Josip Radošević nije ulazio u igru u momčadi Rafaela Beniteza.

Napolitanci bi se pobjedom bodovno izjednačili s drugoplasiranom Romom, ali na ovaj im način Rimljani u nedjelju imaju priliku pobjeći na plus pet.

U drugoj utakmici dana Udinese je kao gost nadigrao Livorno s 2-1. Radi se o tek drugoj gostujućoj pobjedi za Udinese u čijim su redovima Ivan Kelava, Igor Bubnjić i Frano Mlinar svih 90 minuta proveli u statusu rezervi.